Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /vendor/doctrine/orm/lib/Doctrine/ORM/UnitOfWork.php on line 2636

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /vendor/doctrine/orm/lib/Doctrine/ORM/UnitOfWork.php on line 2665
Warsztat Terapii Zajęciowej - Brzesko - Nasze osiągnięcia | wtzbrzesko.pl

10-04-2017

NASZE OSIĄGNIĘCIA

Nasze osiągnięcia

Placówka może się poszczycić szczególnymi osiągnięciami swoich podopiecznych w twórczości artystycznej i teatralnej.


Placówka może się poszczycić szczególnymi osiągnięciami swoich podopiecznych w twórczości artystycznej i teatralnej.

Działający przy warsztacie zespół teatralny „ Szał Dzika” wielokrotnie zdobywał nagrody i wyróżnienia za swoje występy sceniczne. Był laureatem Krakowskich Spotkań Artystycznych Gaudium Et Spes oraz Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Form Twórczych Osób Niepełnosprawnych w Podolanach. W ubiegłym roku za przedstawienie „Mój piękny sen”, stworzone z okazji 1050 rocznicy przyjęcia Chrztu Św. przez Mieszka I oraz Naród Polski otrzymał I miejsce podczas konkursu w Podolanach i III miejsce w konkursie Gaudium Et Spes. Występy uczestników uświetniają także takie uroczystości jak coroczną Aukcję Prac czy Wigilię warsztatową. Trud i serce wkładane w przygotowania do przedstawienia przynoszą piękne efekty.

W twórczości plastycznej na szczególną uwagę zasługuje Łukasz Kołodziej zdolny ceramik, zajmujący czołowe miejsca w konkursach PFRON, na etapach małopolskich i ogólnopolskich. Najwyższym osiągnięciem było otrzymanie wyróżnienia na etapie ogólnopolskim konkursu PFRON w 2008 r. za pracę „Pegaz”, w kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba.  W 2016 r. Łukasz  po raz piąty został laureatem etapu wojewódzkiego konkursu plastycznego PFRON. Zajął I miejsce w kategorii - Rzeźba kameralna i płaskorzeźba, za pracę „Wiolonczelista”. Wraz z nim nagrody odebrali także podopieczni naszego warsztatu:  Sławomir Gnyla, II miejsce za pracę „Anielskie granie” w tej samej kategorii co Łukasz, natomiast Agnieszka Kural zdobyła wyróżnienie w kategorii malarstwo za pracę „Trzy metry nad ziemią”. Ważnym osiągnięciem było także wyróżnienie dla Grzegorza Grecha w VII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Świat Nikiforów” za pracę „Red Hot Chili i Grześ – czerwiec 2013 r.  Nasi podopieczni biorą udział w różnych konkursach plastycznych i plenerach artystycznych, zajmując często wysokie miejsca. Takie wyróżnienie sprawia, że są jeszcze mocniej zmotywowani do dalszej pracy i kreatywności.

Od siedmiu lat brzeski warsztat organizuje Małopolskie Plenery Form Twórczych Osób Niepełnosprawnych, przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. Do udziału zapraszane są osoby niepełnosprawne z terenu całej Małopolski. Myślą przewodnią plenerów jest połączenie różnorodnych metod oddziaływania terapeutycznego z jednoczesnym wykorzystaniem bogactwa i tradycji kulturowej różnych regionów Polski. Plenery stanowią doskonałą okazję do nabycia nowych umiejętności zawodowych i społecznej integracji.