25-09-2017

NASI UCZESTNICY LAUREATAMI XV KONKURSU PLASTYCZNEGO PFRON

NASI UCZESTNICY LAUREATAMI XV KONKURSU PLASTYCZNEGO PFRON

Podopieczni z pracowni ceramicznej Ewa Ciećko i Piotr Piekarz zostali laureatami XV Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” w kategorii Rzeźba kameralna i płaskorzeźba, ich wspólna praca „Moja ojczyzna” zdobyła pierwsze miejsce. W tej samej kategorii wyróżnienie zdobyła także Ania Gołąb za pracę „Kapliczka przydrożna”.


Uroczysta Gala Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego PFRON odbyła się w Kopalni Soli w Wieliczce. W etapie wojewódzkim konkursu jury oceniło aż 232 prace, z 69 placówek w kategoriach: rzeźba kameralna i płaskorzeźba, malarstwo i witraż, grafika i rysunek, tkanina i aplikacja. Wyłoniono 25 laureatów. Oprócz nagród i dyplomów, laureaci otrzymali wyróżnienia i listy gratulacyjne od Sekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Józefy Szczurek- Żelazko, które przekazały panie Paulina Rudnik i Elżbieta Adamska. Uroczystości towarzyszyły duże emocje  i radość, które sprawiły że laureaci konkursu Ewa, Ania i Piotr swój sukces postanowili zadedykować koledze z pracowni śp. Łukaszowi Kołodziejowi, wielokrotnemu laureatowi konkursów plastycznych PFRON.

Spotkanie było zwieńczeniem wydarzeń związanych z obchodami roku św. Brata Alberta w Małopolsce. Podczas spotkania Prezes Fundacji im. Brata Alberta ks. Tadeusz Isakiewicz-Zalewski przestawił w interesującym wykładzie sylwetkę świętego Brata Alberta i filozofię organizacji działających pod jego patronatem. W spotkaniu uczestniczyli m.in. poseł na Sejm Elżbieta Rusecka; Stanisław Szwed - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Socjalnej; senator RP Zbigniew Cichoń; wojewoda małopolski - Piotr Ćwik, Marta Mordarska – Dyrektor Oddziału Małopolskiego PFRON.

Nasi laureaci XV Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych - Moja Ojczyzna” - Piotr Piekarz, Ewa Ciećko mieli przyjemność odebrać także nagrody w formie kart podarunkowych, w Małopolskim Oddziale PFRON z rąk pani Agnieszki Nowak. Ewa i Piotr otrzymali bony podarunkowe o wartości 500 zł, Ania wyróżniona została nagrodą o wartości 200 zł. Laureatom serdecznie gratulujemy i jeszcze raz dziękujemy za docenienie ich pracy twórczej.