24-06-2016

XIV AUKCJA PRAC

XIV AUKCJA PRAC

24 czerwca 2016 r. w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku, odbyła się XIV Aukcja prac naszych podopiecznych. W ten szczególny dzień obecni byli rodzice i opiekunowie uczestników brzeskiego warsztatu, przedstawiciele władz samorządowych, Zarząd Stowarzyszenia Ostoja, przedstawiciele firmy ABM z Krakowa, lokalni przedsiębiorcy, nauczyciele i uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Brzesku. Dziękujemy wszystkim osobom, które aktywnie włączyły się w aukcję prac, oraz zakupiły obrazy podczas wolnej sprzedaży. Łącznie zebrano blisko 13 tysięcy złotych.


Tworzenie prac artystycznych i udział w różnych formach terapii zajęciowej, dla wielu spośród niepełnosprawnych to nie tylko forma rehabilitacji zawodowej, ale specjalna forma dialogu ze światem trudno dla wielu z nich dostępnym – z ludźmi pełnosprawnymi. W takich chwilach jak aukcja i licytacja, uczestnicy mogą poczuć prawdziwą dumę i wielką satysfakcję z dobrze wykonanej pracy. To także doskonała okazja do budowania tolerancji i szacunku wobec niepełnosprawnych, którzy choć z jednej strony często nie mają wykształcenia, mają problemy z zaspokajaniem swoich najbardziej podstawowych potrzeb, jednocześnie tworzą rzeczy zaskakujące swym pięknem. Cieszymy się, że twórczość artystyczna osób niepełnosprawnych cieszy się niesłabnącą popularnością i ma swoich licznych odbiorców.

Atmosfera podczas licytacji była bardzo gorąca. Najwyżej wylicytowaną pracą był obraz Kwiaciarka Agnieszki Kural z pracowni plastycznej, który za cenę 550 zł nabył pan Adam Smołucha, wraz z żoną. Równie wysoko, za cenę 500 zł pani Anna Gaudnik wylicytowała pracę Kosz z różami Barbary Ćwioro z pracowni krawieckiej, oraz pani Maria Góra obraz Anioł Agaty Ćwioro z pracowni plastycznej. Kolejną wysoko wylicytowaną pracą był Troskliwy Anioł Katarzyny Curyło z pracowni rękodzieła artystycznego, który za cenę 450 zł zakupiła pani Mirosława Morawska. Za kwotę 400 zł wylicytowano trzy prace: Anioł Stróż Katarzyny Czaja z pracowni rysunku na szkle i witrażu, który nabyła pani Urszula Majmurek; obraz Pauliny Turlej Pranie z pracowni plastycznej, zakupiony przez Panią Mirosławę Morawską oraz Nadmorska zatoczka Grzegorza Grecha z pracowni rysunku na szkle, który zakupiły Panie z Biura poselskiego pani Józefy Szczurek –Żelazko. Najmłodszym licytującym był Filip Mrozowski, który zapłacił 220 zł z własnych oszczędności, za komplet obrazków Tweety i Sylwester.