17-06-2024

XXI FESTIWAL PIOSENKI I FORM TWÓRCZYCH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W PODOLANACH

XXI Festiwal Piosenki i Form Twórczych Osób Niepełnosprawnych w Podolanach

W dniach 12-13 czerwca 2024 r. odbywał się dwudniowy Festiwal Piosenki i Form Twórczych Osób Niepełnosprawnych w Podolanach. Celem festiwalu jest promocja terapii osób niepełnosprawnych poprzez sztukę i inne formy wyrazu artystycznego, ponadto stanowi on możliwość do spotkania się z innymi osobami i prezentacji swoich osiągnięć. W imprezie uczestniczyli podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej, Domów Pomocy Środowiskowej i fundacji m.in. z Gorlic, Ryków, Kielc, Sułkowa, Warszawy, Haczowa, Tarnowa, Krakowa, Odrowąża, Brzeska, Brzezia, Bobrowej Woli, Śledziejowic, Dębicy, Podolan.


W pierwszym dniu uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w róznych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów. Były konkursy, zabawy sportowe i artystyczne, warsztaty kulinarne, przejażdżki samochodami terenowymi, pokaz tańca zespołu DanceOmina, pokaz Kickboxingu. Na zakończenie dnia odbył się zorganizowany w gdowskim „Babim Lecie” tradycyjnie już wielki bal.

Drugi dzień festiwalu to występy zespołów, które prezentowały się w róznych kategoriach. Nasza grupa teatralna "Szał Dzika" wystąpiła z pantonimą pt."Gdzie jest miłosć ?", która opowiada historię Pierrota szukającego odpowiedzi na to pytanie. Dekoracje i stroje do przedstawienia zostały przygotowane w pracowniach naszego, warsztatu: metaloplastycznej, ceramicznej, stolarskiej, plastycznej i gospodarstwa domowego. W tym roku nasz zespół zdobył wyróżnienie w kategorii najpiękniejsze kostiumy i dekoracje.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i wspaniałą zabawę.