19-06-2023

XX FESTIWAL FORM TWÓRCZYCH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W PODOLANACH

XX Festiwal Form Twórczych Osób Niepełnosprawnych w Podolanach

W dniach 13-15.06.2023 r. grupa teatralna naszego warsztatu "Szał Dzika" wraz z opiekunami uczestniczyła w XX Festiwalu Form Twórczych Osób Niepełnosprawnych w Podolanach. Organizatorzy postarali się aby oprócz występów konkursowych, uczestnicy miło i atrakcyjnie spędzili te trzy festiwalowe dni przygotowując mnóstwo atrakcji.


W pierwszym dniu festiwalu mieliśmy okazję zwiedzić Skarbiec i Zbrojownię na Wawelu, przejechać się meleksami po Śródmieściu i Dzielnicy Kazimierz. Wieczorem w Restauracji Babie Lato w Gdowie odbył się bal dla uczestników festiwalu oraz zaproszonych gości.

Drugi dzień festiwalu to czas na występy sceniczne grup biorących udział w konkursie. Swoje propozycje zaprezentowało aż 20 zespołów. Nasza grupa zaprezentowała połaczenie pantonimy, recytacji i śpiewu w przedstawieniu "Fredro wiecznie żywy". Równocześnie do konkursu scenicznego odbywały się konkurencje sportowe i konkursy plastyczne, w których każdy chętny mógł wziąć udział.Na ten dzień organizatorzy przygotowali także pokazy karate i tańca oraz koncert gwiazdy wieczoru - Sławomira.

Trzeci dzień festiwalu rozpoczął się od warsztatów kulinarnych prowadzonych przez kucharza i szefa kuchni Łukasza Grabowskiego. Po południu zostały ogłoszone wyniki konkursu oraz rozdane nagrody. Uczestniczka naszego warsztatu Ewa Tomasik została nagrodzona nagrodą indywidualna za rolę w scenie "Cygan i baba".