29-05-2023

AUKCJA PRAC UCZESTNIKÓW WARSZTATU TERAPII ZAJĘCIOWEJ 2023

AUKCJA PRAC UCZESTNIKÓW WARSZTATU TERAPII ZAJĘCIOWEJ 2023

25 maja 2023 roku w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym odbyła się XX Aukcja Prac Uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Brzesku. W tym szczególnym dla nas dniu towarzyszyli nam rodzice i opiekunowie naszych podopiecznych, nauczyciele z zaprzyjaźnionych szkół - Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 3 z Brzeska oraz Szkoły Podstawowej z Bucza oraz zaproszeni goście, którzy od lat wspierają nas i uczestniczą we wszystkich ważnych dla nas wydarzeniach.


Zebranych gości przywitał kierownik warsztatu Pan Edward Pabian, który podkreślił jak wielkie znaczenie dla niepełnosprawnych uczestnikow maja takie wydarzenia jak Aukcja. Stają się dla nich motywacją i motorem do dalszej pracy, kiedy widzą, że ich wysiłek i zaangażowanie jest doceniane. Następnie odbył się występ warsztatowej grupy teatralnej "Szał dzika", która przygotowała przedstawienie inspirowane twórczością Aleksandra Fredry pt."Fredro wiecznie żywy" Talenty aktorskie, komediowe oraz wokalne występujacych zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Kolejnym punktem programu była licytacja, którą jak co roku, poprowadził Pan Łukasz Kornaś. Zebrani goście udali się do sali wystawowej,  gdzie czekały przepiękne  prace o różnorodnej tematyce, wykonane różnymi technikami. Najwyżej wylicytowaną pracą był obraz "Ametyst" Ewy Tomasik, który za kwotę 600 zł wylicytował Pan Adam Smołucha. Równie wysoko bo na kwotę 560 zł Pani Małgorzata Szydek wylicytowała obraz "Skrzypaczka" z pracowni rysunku na szkle i witrażu a za kwotę 500 zł Pan Marian Tomala z Gospodarstwa Rybackiego Przyborów wylicytował obraz "Złote rybki" z pracowni plastycznej. Natomiast Pani Małgorzata Stawiarska "wygrała" licytację zakończoną na kwocie 400 zł obrazu "Aniołki Charliego" Kingi Widło, który również cieszył się dużym zainteresowaniem licytujących. Bardzo wiele osób włączyło się aktywnie w licytację a później zakupiło prace podczas wolnej sprzedaży. Szczególnie serdecznie dziękujemy Panu Grzegorzowi Popiela i firmie Granit, która zakupiła obrazy na łączną kwotę 1000 zł. Dziękujemy najbardziej aktywnym, którzy oprócz wielkiego serca zostawili też duże kwoty za wylicytowane i zakupione prace. Dziękujemy Kazimierzowi Kuralowi z Restauracji Galicyjskiej,  Annie Gaudnik, Urszuli Majmurek, Małgorzacie Stawiarskiej, Adamowi Smołucha, Marianowi Tomala i Mateuszowi Tomala z Gospodarstwa Rybackiego Przyborów, Mieczysławie Klimek i Elżbiecie Adamskiej z Biura Poselskiego, które licytowały prace w imieniu Pani Poseł Józefy Szczurek-Żelazko, Marii Słota, Barbarze Janusz,  Thomasowi Sworniowskiemu, Małgorzacie Szydek. Dzięki 

Wielką pomoc w organizacji aukcji, za co serdecznie dziękujemy, zaoferowali Pani Dyrektor Biblioteki Publicznej Karina Legutek wraz z pracownikami a także rodzice uczestników, którzy dostarczyli pyszne ciasta. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Drukarni Bowa Państwa Dziedziców, która od lat bezpłatnie drukuje nam plakaty i zaproszenia na aukcję.