21-12-2022

SPOTKANIE WIGILIJNE

Spotkanie Wigilijne

„To właśnie tego wieczoru, gdy wiatr zimnym śniegiem dmucha - w serca złamane i smutne, cicha wstępuje otucha. To właśnie tego wieczoru, od bardzo wielu już wieków, pod dachem tkliwej kolędy, Bóg się rodzi w człowieku”.


Święta Bożego Narodzenia to dla wszystkich piękny, ciepły i radosny czas. Po przerwie spowodowanej pandemią również u nas zagościł ten świąteczny klimat, który mogliśmy poczuć podczas Spotkania Wigilijnego.  Odbyło się ono 20 grudnia 2022 roku w Auli Chrystusa Króla przy Sanktuarium NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku. W spotkaniu wzięli udział uczestnicy naszego warsztatu wraz z rodzicami, kadra oraz zaproszeni goście a wśród nich przedstawiciele władz Miasta Brzeska i Powiatu Brzeskiego, członkowie Stowarzyszenia Ostoja, młodzież  ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku i dzieci z Przedszkola św. Faustyny wraz z wychowawcami oraz przyjaciele naszego warsztatu. 

Uroczystość rozpoczął kierownik warsztatu Edward Pabian, który powitał wszystkich przybyłych gości i zaprosił do obejrzenia Jasełek przygotowanych specjalnie na tą okazję przez podopiecznych warsztatu.

Po Jasełkach nadszedł czas na życzenia, które dla uczestników i zebranych gości złożyli Starosta Brzeski Andrzej Potępa wraz z Wicestarostą Maciejem Podobińskim, Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, Elżbieta Adamska w imieniu Pani Poseł Józefy Szczurek-Żelazko, Anna Gaudnik, która jak zawsze przekazała dla nas miłe słowa  oraz Maria Góra i Urszula Majmurek z Stowarzyszenia Ostoja. Na spotkaniu obecny był także Duszpasterz Osób Niepełnosprawnych ks. Józef Waśko, oraz proboszcz parafii NMP Matki Kościoła i Św. Jakuba Apostoła, ks. Józef Drabik, który odmówił modlitwę i poświęcił opłatki.