29-04-2022

TEATR CIENI

TEATR CIENI

27 kwietnia 2022 r. grupa naszych podopiecznych wraz z terapeutą wzięła udział w warsztatach teatralnych z technik teatru cieni pt. "Bohaterowie codzienności" Projekt został zrealizowany dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i miała za zadanie uwrażliwić na siebie wzajemnie osoby pełno- i niepełnosprawne.


Poczatek spotkania to ciekawie przedstawiona historia teatru cieni, którą opowiedział Pan Maciej. Dowiedzieliśmy się co to za rodzaj teatru, skąd się wywodzi, jakie są jego współczesne formy.  W drugiej części projektu odbyły się warsztaty praktyczne. Podczas prowadzonych ćwiczeń uczyliśmy się jak prawidłowo się poruszać, używać rekwizytów oraz elementów dekoracji do tworzenia sceny. Zobaczyliśmy jak tworzy się muzykę , która ma stanowić tło całej przedstawianej sztuki.

Podczas warsztatów mieliśmy też okazję zwiedzić bibliotekę i zajrzeć  w miejsca, które nie są dostępne dla czytelników biblioteki. Podczas tej wyprawy towarzyszyły nam Panie Bibliotekarki Leokadia i Karolina, które opowiedziały nam o bibliotece. 

Dziękujemy za zaproszenie do projektu oraz wszystkim  tym, dzieki którym się on odbył - założycielowi Teatru Exit Panu Maciejowi Sikorskiemy, aktorom z tegoż teatru, pracownikom biblioteki.