29-06-2021

XVIII FESTIWAL PIOSENKI I FORM TWÓRCZYCH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W PODOLANACH

XVIII FESTIWAL PIOSENKI I FORM TWÓRCZYCH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W PODOLANACH

W dniach od 23 do 25 czerwca 2021 r. grupa uczestników pod opieką terapeutów wzięła udział w XVIII Festiwalu Piosenki i Form Twórczych Osób Niepełnosprawnych w Podolanach. Atmosfera była jak zawsze bardzo przyjemna i radosna, tym bardziej, że uczestnicy imprezy spotkali się po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.


Pierwszy dzień Festiwalu rozpoczęlismy od zwiedzania Zamku Królewskiego na Wawelu, miejsca o wielkim znaczeniu historycznym i kulturalnym. Razem z Panią Przewodnik zwiedziliśmy Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Ogrody Królewskie oraz Katedrę, Krypty i Dzwon Zygmunta. Zapoznaliśmy się z historią Zamku oraz usłyszeliśmy wiele ciekawostek.Po  zwiedzaniu Zamku czekała na nas niespodzianka - przejażdżka meleksami po klimatycznych uliczkach Starego Miasta i  Kazimierza. Po  wspaniałych atrakcjach, pełni wrażeń dotarliśmy do miejsca naszego noclegu. Dla odważnych organizatorzy przygotowali jeszcze jedną atrakcje -  lot balonem widokowym, z którego można było podziwiać piękno okolicy z lotu ptaka

Drugiego dnia rozpoczęły się eliminacje konkursowe, w których udział wzięło 14 zespołów z Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Domów Kultury. Nasi podopieczni zaprezentowali  przedstawienie przygotowane pod okiem muzykoterapeuty Andrzeja Gicali zatytuowane "Bo nie zastapi Ciebie nikt" upamietniające Papieża Jana Pawła II. Po zakończeniu przesłuchań konkursowych uczestnicy Festiwalu bawili się na wieczornym występie Kordiana oraz podziwiali pokaz Fire Show.

Trzeci dzień Festiwalu uczestnicy rozpoczęli od udziału w warsztatach kulinarnych, które przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Gdowa. Za zadanie było przygotować pyszne podpłomyki w różnym wydaniu. Po obiedzie nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Nasi podopieczni zostali docenieni za pracę jaką włożyli w przygotowanie przedstawienia i z dobyli I miejsce w kategorii wokalnej i wokalno-instrumentalnej.

Bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom za  możliwośc wzięcia udziału w Festiwalu, za mile spędzony czas oraz mnóstwo atrakcji.