09-06-2020

ZAKOŃCZYŁA SIĘ XVIII INTERNETOWA AUKCJA PRAC UCZESTNIKÓW WTZ W BRZESKU

ZAKOŃCZYŁA SIĘ XVIII INTERNETOWA AUKCJA PRAC UCZESTNIKÓW WTZ W BRZESKU

W dniach 25 maja – 8 czerwca 2020 r. odbyła się XVIII Internetowa Aukcja Prac uczestników brzeskiego warsztatu. Pomimo trudnej sytuacji, związanej z sytuacją zagrożenia epidemiologicznego i brakiem możliwości tradycyjnego, osobistego spotkania podjęta przez warsztat inicjatywa, spotkała się z ogromnym wsparciem i zainteresowaniem wielu osób. Aukcja Internetowa przeszła wszelkie oczekiwania organizatorów, zebrano 7.085 zł. Łączna kwota, z wliczeniem sprzedaży około aukcyjnej wyniosła 9.162 zł.


Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Wszystkim osobom, które nawet mimo niedogodności, związanych z koniecznością logowania się na odpowiednie strony, zapoznawaniem się z zasadami działania internetowej grupy licytacyjnej, pokonali trudności, nie zrazili się i walczyli do końca.

W  grupie aukcyjnej obecnych było 260 osób. Wylicytowano łącznie 53 prace. Najwyżej wylicytowanym obrazem jest „Paryż”, autorstwa Grzegorza Grecha i Ewy Tomasik z Pracowni Rysunku na Szkle i Witrażu, który za kwotę 600 zł wylicytowała pani Mirosława Morawska - Prezes Zarządu ABM z Krakowa, firmy zatrudniającej osoby niepełnosprawne. Pani Mirosława wylicytowała także dwie prace z Pracowni Plastycznej pt.: „Pranie”, autorstwa Kingi Widło - 400 zł, obraz „Liczenie” Paulinki Turlej - 300 zł, oraz obraz „Kobieta z dzbanem”, z Pracowni Rysunku na Szkle, Katarzyny Czaja za kwotę 300 zł. Wliczając inne wylicytowane prace, łącznie dziewięć obrazów, Pani Mirosława przekazała na rzecz warsztatu: 2400 zł.

Nasze szczególne podziękowania kierujemy także na ręce Pani Małgorzaty Stawiarskiej, właścicielki Specjalistycznego Gabinetu Stomatologicznego w Brzesku, która od samego początku trwania licytacji bardzo aktywnie włączyła się w Aukcję. Wylicytowała łącznie osiem prac na kwotę 590 zł i tylko o minuty przegrała „walkę” o obrazy „Pranie” i „Liczenie”.

Serdecznie dziękujemy również księdzu – Józefowi Waśko, Duszpasterzowi Osób Niepełnosprawnych, za przekazanie 500 zł darowizny na rzecz warsztatu.

Wśród darczyńców, którzy przekazali kwotę powyżej 200 zł byli także:

Katarzyna Knaga – 340 zł

Urszula Majmurek – 350 zł

Dominika Sacha – 320 zł

Renata Pukło – 300 zł

Anna Gaudnik – 295 zł

Marta Malec-Lech, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego – 260 zł

Karina Legutek – 250 zł

Marta Kordek – 235 zł

Aneta Kraj-Gawlik – 220 zł

W czasie trwania licytacji, było możliwe wznowienie zajęć dla naszych podopiecznych. Na bieżąco mogli śledzić licytację prac. Świadomość, że efekt ich pracy został doceniony przez tak wiele osób, jest dla nich źródłem satysfakcji i wielkiej dumy. Całkowity dochód z licytacji zostanie przeznaczony na rehabilitację społeczną podopiecznych brzeskiego warsztatu.