14-06-2019

XVII FESTIWAL PIOSENKI I FORM TWÓRCZYCH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

XVII FESTIWAL PIOSENKI I FORM TWÓRCZYCH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

W dniach 14-16.06.2019 r. grupa trzynastu uczestników wraz z opiekunami, wzięła udział w XVII Festiwalu Piosenki i Form Twórczych Osób Niepełnosprawnych, organizowanym przez Fundację Osób Niepełnosprawnych oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Podolanach. Nasi podopieczni wywalczyli I miejsce w kategorii wokalnej i wokalno – instrumentalnej. Przewodniczącą Jury była Alina Chechelska- Płoskonka. W komisji konkursowej zasiedli także Maria Kmiecik, Beata Przybylska, Edyta Trojańska-Urbanik oraz Janusz Gajec.


Pierwszy dzień Festiwalu rozpoczęliśmy od zwiedzania Kopalni Soli w Wieliczce. Wraz z Panią przewodnik mieliśmy okazję zobaczyć wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie, unikalne solne rzeźby. Podziwialiśmy cudowną kaplicę św. Kingi oraz zdobiące ją solne dzieła sztuki. Następnie pojechaliśmy do miejsca naszego noclegu, gdzie po zakwaterowaniu oraz krótkim odpoczynku udaliśmy się na integracyjną kolację w postaci grilla.

Drugiego dnia miało miejsce oficjalne otwarcie Festiwalu. Rozpoczęły się eliminacje konkursowe, które były poprowadzone w dwóch turach. Nasi podopieczni zaprezentowali jury oraz zebranym gościom przedstawienie, pt.: „Bo świat to My”, gorąco przyjęte prze publiczność i nagrodzone brawami. Po zakończeniu przesłuchań konkursowych, w których wzięło udział piętnaście zespołów Jury udało się na naradę, a wszyscy wysłuchali godzinnego koncertu Gabrieli Silvy – śpiewaczki operowej.

Trzeci dzień Festiwalu w Podolanach rozpoczęliśmy od plenerowej Mszy Świętej, po której nastąpiło ogłoszenie i wręczenie nagród w konkursie plastycznym, zorganizowanym dzień wcześniej przez WTZ Podolany. Podczas Gali Laureatów wystąpiły zespoły, które zdobyły pierwsze trzy miejsca oraz wyróżnienia. Grupa teatralno-muzyczna „Szał Dzika” po raz drugi zaprezentowała przedstawienie „Bo Świat to My”, za który otrzymała Statuetkę Podolańską, dyplomy za uczestnictwo oraz nagrody rzeczowe. Podczas trzech dni trwania Festiwalu nasi podopieczni mieli zapewnionych wiele atrakcji, m.in.: malowanie twarzy, foto–budka, kurtyna wodna. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz trud i wysiłek włożonyę w przygotowanie całego przedsięwzięcia.