17-12-2018

GALA FINAŁOWA XVI EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO PFRON”

GALA FINAŁOWA XVI EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO PFRON”

Podopieczna pracowni plastycznej - Kinga Widło, znalazła się w zaszczytnym gronie laureatów XVI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego PFRON „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”, Niepodległa Bez Barier - Od Morza Do Tatr. Otrzymała wyróżnienie w kategorii: malarstwo i witraż, za pracę "Lajkonikiem przez Polskę".


Gala finałowa odbyła się 18 grudnia 2018 r. na Zamku Królewskim w Warszawie, gdzie w Sali balowej zebrali się laureaci tegorocznego konkursu, wraz z bliskimi i opiekunami. Z pośród 220 prac nagrodzonych na etapie wojewódzkim, komisja centralna wybrała najlepsze prace w pięciu kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, rzeźba kameralna i płaskorzeźba, tkanina i aplikacja oraz fotografia i film.

Wśród obecnych gości byli m.in.: przedstawiciel Rządu RP, Dyrektor Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych - pan Michał Pelczarski,  reprezentanci Zarządu PFRON, Poczty Polskiej, Portu Lotniczego im. Chopina oraz członkowie Centralnej Komisji Konkursowej. Galę poprowadziła pani Paulina Malinowską-Kowalczyk. Uroczystość uświetnił występ fortepianowy Grzegorza Płonki – laureata nagrody „Człowiek bez barier”. Po rozdaniu nagród, zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek do Sali Koncertowej, podczas którego wymienialiśmy się wrażeniami z podróży do Warszawy.