10-12-2018

OBCHODY III DNIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH PFRON, ODDZIAŁ MAŁOPOLSKI

OBCHODY III DNIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH PFRON, ODDZIAŁ MAŁOPOLSKI

W dniu 10 grudnia 2018 r. Kinga Widło wraz z instruktorem uczestniczyła w obchodach III Dnia Osób Niepełnosprawnych. Uroczystość odbyła się na scenie "Miniatura" Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie. Został podsumowany i zaprezentowany udział osób niepełnosprawnych w całorocznych obchodach 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


Na scenie wystąpili podopieczni ŚDS w Żegocinie, którzy  zaprezentowali spektakl "Nie idź mój synku na wojnę", nagrodzony Grand Prix i Statuetką Orła, opowiadający o bohaterskich dzieciach i młodzieży, broniących Lwowa w 1918 r. Wyświetlony został również film ”Póki my żyjemy” - laureat pierwszego miejsca  w wojewódzkim etapie  konkursu „Sztuka osób niepełnosprawnych” o tematyce niepodległościowej, zrealizowany przez Dzienny Ośrodek Wsparcia ŚDS w Gorlicach. Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidzących i Słabowidzących zaprosili zebraną publiczność do wspólnego śpiewania piosenek patriotycznych.

Galę uświetnił także występ Kwartetu Smyczkowego "Forum Kwartet". Wręczono statuetki małopolskiego oddziału PFRON za wspieranie osób niepełnosprawnych. Odebrali je: Helena Maślany - Prezes Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych; Anna Szczepanik-Dziadowicz - Dyrektor ŚDS w Nowym Sączu, organizująca coroczny nowosądecki przegląd pieśni i piosenki patriotycznej; krakowskie Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa oraz krakowski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidzących i Słabowidzących. Po części oficjalnej, przeszliśmy na poczęstunek przygotowany przez organizatorów. Dziękujemy za zaproszenie pani Marcie Mordarskiej - Dyrektor małopolskiego oddziału PFRON.