11-12-2018

KONCERT LAUREATÓW KRAKOWSKICH SPOTKAŃ ARTYSTYCZNYCH GAUDIUM ET SPES

KONCERT LAUREATÓW KRAKOWSKICH SPOTKAŃ ARTYSTYCZNYCH GAUDIUM ET SPES

Dnia 11.12.2018 r. czwórka uczestników wraz z Kierownikiem warsztatu i terapeutą, wzięła udział Koncercie Laureatów Krakowskich Spotkań Artystycznych Gaudium, który odbył się w Nowohuckim Centrum Kultury. Tegoroczna gala była bardzo wyjątkowa ze względu na jubileusz 20 – lecia istnienia Stowarzyszenia Pomocy Socjalnej Gaudium et Spes oraz 20 – lecia pracy jako Prezesa Stowarzyszenia - pana Tadeusza Skiby.


Koncert Laureatów został rozpoczęty pokazem poloneza oraz przedstawieniem pt. „Wianki” przygotowanym przez uczestników i instruktorów z WTZ Wola Rzędzińska. Nagrodę „Postać Gaudium” w tym roku otrzymała Pani Tatiana Pojewska, która od wielu lat działa na rzecz osób niepełnosprawnych oraz współpracuje ze Stowarzyszeniem Gaudium et Spes. Przyznano także medale „Honoris Gratia” dla Jolanty Janas, Ryszardy Rusowicz oraz Krystyny Stolarczyk. Solną statuetkę za pracę z osobami niepełnosprawnymi otrzymały: Krystyna Stolarska, Jolanta Janas oraz Tatiana Polewska.

Następnie zebrana publiczność oglądała przestawienie „Gdybym był bogaty” w wykonaniu podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej z Krakowa, przy ulicy Łanowa 41. Po jego zakończeniu nastąpiło odczytanie protokołu z wszystkich kategorii konkursowych oraz wręczenie nagród i wyróżnień. Podopieczni WTZ Brzesko odebrali nagrodę za zajęcie III miejsca w konkursie scenicznym za przedstawienie „Niepodległa Rozśpiewana.’’ Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie.