25-10-2018

III PONADREGIONALNY FESTIWAL PIOSENKI PODWÓRKOWEJ W CZĘSTOCHOWIE

III PONADREGIONALNY FESTIWAL PIOSENKI PODWÓRKOWEJ W CZĘSTOCHOWIE

W dniu 25.10.2018 r. czwórka naszych uczestników wraz z opiekunami i Kierownikiem warsztatu wzięła udział w III Ponadregionalnym Festiwalu Piosenki Podwórkowej. Spotkanie zostało zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Koło w Częstochowie. Festiwal odbył się na Hali Sportowo - Widowiskowej "Polonia". Formuła Festiwalu obejmowała występ wokalny lub wokalno-instrumentalny, mogący zawierać elementy taneczne. Łącznie wystąpiło 31 wokalistów i zespołów z terenów województwa łódzkiego, małopolskiego, śląskiego oraz świętokrzyskiego.


Nasz podopieczny Piotr Majewski zaprezentował jury oraz zebranej publiczności romski utwór pt. „Cie zor Dewla TuT Kamaw” co oznaczało „Boże kocham Cię”. Piotr został doceniony przez wszystkich zebranych gromkimi brawami. Już podczas trwania jego występu widać było żywą reakcję widowni. Po zaprezentowaniu się wszystkich zespołów i solistów jury w składzie: Irek Bleleninik, Roman Bolczyk, Iwona Chołuj, Mariusz Chrząstek, Janusz Yanina Iwański, Olek Klepacz, Michał Rorat udało się na naradę. W trakcie obradowania jury publiczność podziwiała występ Zawodowej Kapeli Podwórkowej.

Gratulujemy Piotrowi Majewskiemu otrzymania specjalnego wyróżnienia za najładniejszy głos (wokal) Festiwalu. Nagrodę wręczył mu sam Janusz Yanina Iwański nie szczędząc komplementów dotyczących talentu muzycznego jaki posiada. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych i długiej podróży byliśmy bardzo zadowoleni z uczestnictwa w Festiwalu, w którym braliśmy udział po raz pierwszy, ale z pewnością nie ostatni.