17-10-2018

NIEZWYKŁY KONCERT „INDIALUCIA” W BRZESKU

NIEZWYKŁY KONCERT „INDIALUCIA” W BRZESKU

Dnia 18 października 2018 r. uczestnicy naszego warsztatu wraz z rodzicami i terapeutami wzięli udział w egzotycznym koncercie „Indialucia”. Do udziału w tym szczególnym wydarzeniu zostaliśmy zaproszeni przez Panią Małgorzatę Duśko- Shekar oraz Pana Shivakumar’a Shekar. Koncert odbył się w pałacu Barona Jana Goetza w Brzesku.


„Indialucia” to projekt muzyczny łączący dwa fascynujące style muzyczne: muzykę indyjską oraz flamenco. Projekt połączenia tych dwóch stylów muzycznych powstał w 1999 r. w Indiach wśród nauczycieli i uczniów Akademii Muzycznej w Nagpur. Pomysłodawcą, producentem oraz szefem artystycznym zespołu jest gitarzysta Michał „Miguel” Czachowski. Do członków zespołu należą także Leo Vertunni, grający na instrumencie sitar oraz Piotr Malec wirtuoz gry na instrumencie zwanym tabla. Jest to para drewnianych, glinianych lub miedzianych kociołków, na których gra się za pomocą dłoni. Tabla wraz z innymi instrumentami (sitar, sarod, saranga) towarzyszą klasycznym indyjskim śpiewom i tańcom.

Podczas koncertu mogliśmy podziwiać niezwykłe utwory „Indialucji”, które zostały dodatkowo uatrakcyjnione niewiarygodnym popisem tanecznym Nesh’y Seshadrinath. Wykonała taniec kathak - jeden z klasycznych stylów północnych tańca hinduskiego. Nazwa pochodzi od słowa katha – bajka, opowiadanie.