06-07-2018

POŻEGNANIE LEK. MED. MARII KĘDZIORY W SZPITALU ZOZ W BRZESKU

POŻEGNANIE LEK. MED. MARII KĘDZIORY W SZPITALU ZOZ W BRZESKU

W dniu 6 lipca 2018 r. lek. Med. Maria Kędziora - Prezes Stowarzyszenia „Ostoja”, przy którym działa nasz warsztat została uroczyście pożegnana przez Dyrekcję i pracowników SP ZOZ w Brzesku, gdzie przez wiele lat pracowała jako specjalista ds. rehabilitacji oraz pediatra.


W uroczystości zorganizowanej w sali konferencyjnej brzeskiego szpitala wzięli udział pracownicy  tej placówki, ale też przedstawiciele samorządu powiatowego i miejskiego. Wszyscy zgodnie podkreślali, jak wiele dobrego wniosła pani doktor przez blisko czterdzieści lat swojej pracy w SP ZOZ w Brzesku. Pani Maria Kędziora rozpoczęła pracę w SP ZOZ w Brzesku na oddziale  noworodków i w poradni rehabilitacyjnej w 1979r.. Cztery lata później powierzono jej kierowanie nowo powstałym oddziałem rehabilitacji. Przepracowała w nim 17 lat. Całe swoje życie zawodowe podporządkowała pacjentom. Wielokrotnie zdarzyło się, że w poradni przyjmowała do późnych godzin, by nie zawieść oczekujących na nią osób.

Pani doktor ze szpitalem nie rozstaje się zupełnie. Obiecała, że nadal w miarę możliwości będzie wspierała placówkę swoją wiedzą  i doświadczeniem. Będzie też aktywnie działać w Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych Opiekunów i Wolontariuszy „Ostoja” oraz w WTZ w Brzesku.