08-06-2018

PIOTR MAJEWSKI - FINALISTĄ 14 FESTIWALU ZACZAROWANEJ PIOSENKI

PIOTR MAJEWSKI - FINALISTĄ 14 FESTIWALU ZACZAROWANEJ PIOSENKI

Piotr Majewski, który od stycznia b.r. jest uczestnikiem naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej, znalazł się w gronie Finalistów Zaczarowanej Piosenki. Finał 14. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki odbędzie się w sobotę 9 czerwca o godz. 19.30 na Rynku Głównym w Krakowie. Organizatorem jest Fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko”. Piotrek zaśpiewa w finale w duecie z Hanną Banaszak.


Muzykalność i piękny głos zaczarowały Jurorów podczas Półfinału w warszawskich Łazienkach. Trzydzieścioro troje niepełnosprawnych wokalistów, w dwóch kategoriach wiekowych, rywalizowało o dwanaście miejsc w finale. Decyzją jury w składzie: Jerzy Satanowski (przewodniczący), Ania Rusowicz, Matylda Damięcka, Mateusz Damięcki, Magdalena Tul, Czesław Mozil i Magdalena Waligórska-Lisiecka (juror sekretarz) Piotr znalazł się w gronie finalistów.

Ideą pomysłodawców Festiwalu jest pokazanie, że osoba niepełnosprawna jest zwyczajnym, pełnowartościowym człowiekiem, mającym pasje, marzenia, jak każdy, i mimo różnych trudności, barier, uprzedzeń może spełniać swoje marzenia. Zwycięzca otrzyma Statuetkę Zaczarowanego Ptaszka oraz stypendium, które będzie mógł przeznaczyć na dalszy rozwój muzycznych pasji. Ponadto od dwóch lat Festiwal Zaczarowanej Piosenki ma swoją kontynuację w Opolu, podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. W amfiteatrze opolskim wystąpiła już Aleksandra Bogucka, w tym roku będzie to zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji festiwalu - Paulina Gruszecka.

Wielu z pośród finalistów to uczniowie szkół muzycznych, ludzie z muzyczną ikrą i pasją. Tym bardziej cieszy fakt, że Piotr, który nie ma wykształcenia muzycznego znalazł się w takim profesjonalnym gronie.