04-02-2010

INAUGURACJA UROCZYSTYCH OBCHODÓW 625-LECIA MIASTA BRZESKA

INAUGURACJA UROCZYSTYCH OBCHODÓW 625-LECIA MIASTA BRZESKAW dniu 27 stycznia odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej, która zainaugurowała obchody 625-lecia Brzeska. Jednocześnie miało miejsce uroczyste uhonorowanie 50 osób w sposób szczególnie zasłużonych dla Miasta. Jak wyjaśnił burmistrz Grzegorz Wawryka medale wręczane są osobom nie tylko z pierwszych stron gazet, ale społecznikom, pasjonatom, ludziom szanowanym przez środowisko, w którym mieszkają i pracują; osobom które poprzez swoje życie i pracę, zaangażowanie społeczne wnoszą duży wkład w budowanie brzeskiej społeczności lokalnej.

Tym bardziej cieszymy się z wyróżnienia i serdecznie gratulujemy Panu Edwardowi Pabianowi - Kierownikowi naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej w Brzesku, który tego dnia odebrał medal z rąk Pana Burmistrza Grzegorza Wawryki.

Jak zaznaczył kierujący naszym warsztatem Pan Edward Pabian, wyróżnienie jego osoby to także docenienie działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej w Brzesku, działającego dzięki codziennej pracy zespołu terapeutycznego blisko 10 lat i spełniającego wielorakie zadania z zakresu rehabilitacji społecznej i zawodowej oraz integracji osób niepełnosprawnych z lokalnym środowiskiem. To także docenienie pracy Zarządu Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i wolontariuszy OSTOJA na czele z Panią Prezes Marią Kędziora oraz wyraz bardzo dobrej współpracy z samorządem Powiatu oraz Urzędem Miasta Brzesko.

Na uroczystą sesję przybyli do Brzeska parlamentarzyści: senator Maciej Kima, posłowie – Edward Czesak, Jan Musiał, Józef Rojek i Michał Wojtkiewicz, przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Andrzej Sztorc, radny wojewódzki Adam Kwaśniak oraz szef małopolskiej "Solidarności" Wojciech Grzeszek. Obecni byli także sołtysi, przewodniczący Zarządów Osiedli, dyrektorzy szkół i wielu innych. Wszystkich gości powitali przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Ojczyk oraz burmistrz Grzegorz Wawryka.