11-02-2010

55 ZINTEGROWANA SPARTAKIADA ZIMOWA W PTASZKOWEJ

55  ZINTEGROWANA SPARTAKIADA ZIMOWA W PTASZKOWEJW Ptaszkowej, na górze Jawor, 6 lutego 2010 r. odbyła się 55 Zintegrowana Spartakiada Zimowa o memoriał Romana Stramki i Zbigniewa Kmiecia. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Elżbieta Sobótka, Konsul Generalny RP w Monachium, Marek Nawara marszałek Województwa Małopolskiego, Jan Golonka starosta nowosądecki oraz wójt gminy Grybów Piotr Krok. Patronat medialny objęła TVP Kraków.

W zawodach wzięło udział ponad 700 dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Młodzi sportowcy mogli spróbować swoich sił w narciarstwie biegowym, zjazdowym, slalomie, natomiast podopieczni Warsztatów konkurowali w rzutach do bałwanków dziewcząt i chłopców, zjazdach na ślizgach dziewcząt i chłopców oraz drużynowym zjeździe na ślizgach. Pogoda dopisała, a zawodnicy przystąpili do rywalizacji z wielkim zapałem.

Po skończonych konkurencjach odbyło się ogłoszenie wyników, rozdanie pucharów, medali i dyplomów oraz zakończenie imprezy. Nasza uczestniczka Kinga Widło zajęła zaszczytne II miejsce w indywidualnych rzutach do bałwanków. Gratulujemy!