08-04-2010

PIELGRZYMKA DO WŁOCH W PIĄTĄ ROCZNICĘ ŚMIERCI OJCA ŚW. JANA PAWŁA II

PIELGRZYMKA DO WŁOCH W PIĄTĄ ROCZNICĘ ŚMIERCI OJCA ŚW. JANA PAWŁA IIW dniach 26-31.03.2010r. podopieczni naszego warsztatu wraz z rodzicami i opiekunami uczestniczyli w niezwykłej pielgrzymce do Włoch z okazji V rocznicy śmierci Ojca Św. Jana Pawła II, oraz w podziękowaniu za 10 lat istnienia Warsztatów Terapii Zajęciowej w Brzesku. Punktem centralnym pielgrzymowania był udział w uroczystościach Niedzieli Palmowej i modlitwie Anioł Pański z Ojcem Św. Benedyktem XVI na Placu Św. Piotra w Rzymie, oraz nawiedzenie Grobu Papieża Jana Pawła II. W ciągu sześciu dni pielgrzymowania odwiedziliśmy wiele znanych miejsc świętych i doświadczyliśmy wiele głębokich wzruszeń.

Poza spotkaniem z Ojcem Św. Benedyktem XVI, wielkim przeżyciem była Msza Święta odprawiona przez naszego księdza przewodnika w największej świątyni chrześcijaństwa jaką jest Bazylika Św. Piotra. W Rzymie zwiedziliśmy m.in. Bazylikę Św. Jana na Lateranie - Matkę i Głowę wszystkich Kościołów Świata, modliliśmy się wychodząc na kolanach po Świętych Schodach, zobaczyliśmy przepiękną Bazylikę Św. Pawła za Murami, Bazylikę Santa Maria Maggiore, Katakumby Św. Kalista, Fora Cesarskie, Kapitol, Koloseum, Plac i Schody Hiszpańskie, imponującą artystycznie Fontannę di Trevi, Pałac Kwirynalski – oficjalną siedziba prezydentów Włoch.

Niezwykłym przeżyciem była także Msza Święta w Sanktuarium Najświętszego Oblicza Pana Jezusa w Manoppello, oraz modlitwa w Sanktuarium Domku Matki Bożej w Loreto, w tej miejscowości znajduje się także Polski Cmentarz Wojenny, który uczciliśmy składając kwiaty przed Pomnikiem Żołnierzy Polskich.

Pielgrzymka zorganizowana została przy współpracy Biura Pielgrzymkowego Diecezji Tarnowskiej w Porąbce Uszewskiej. Szczególnie gorąco dziękujemy naszemu przewodnikowi księdzu dr Pawłowi - Dyrektorowi Zespołu Szkół Katolickich im. Bł. Piotra Jerzego Frassati w Nowym Sączu za wielkie serce i duszpasterską opiekę podczas trwania pielgrzymki oraz kierowcom z Biura Usług Turystycznych WACTUR.