30-09-2016

VII MAŁOPOLSKI PLENER FORM TWÓRCZYCH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH MAGIA GÓR BESKIDZKICH, WISŁA

VII MAŁOPOLSKI PLENER FORM TWÓRCZYCH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH MAGIA GÓR BESKIDZKICH, WISŁAI DZIEŃ PLENERU

Nasz plener rozpoczęliśmy od przyjazdu i zakwaterowania w Domu Wczasowym Beskidy w Wiśle. Przed obiadem odbyło się spotkanie organizacyjne kadry terapeutycznej, opiekunów i wolontariuszy, omówiono szczegóły programu pleneru. Następnie zaproszono wszystkich uczestników projektu. Organizatorzy przedstawili przewidziane do zwiedzania miejsca i atrakcje turystyczne, życząc wielu pozytywnych wrażeń, zdobycia cennych umiejętności i dobrego odpoczynku. Po wprowadzeniu w tematykę zajęć plenerowych rozpoczęto zajęcia z rękodzieła ludowego. Każdy uczestnik pleneru został przydzielony do danych zajęć warsztatowych, zgodnie ze wskazówkami swoich opiekunów i terapeutów.

Tuż po obiedzie wyruszyliśmy w drogę do Ustronia, gdzie kolejką linową wyjechaliśmy na Czantorię, najwyższe wzniesienie w Beskidzkie Śląskim. Na samym szczycie góry, po czeskiej stronie granicy, znajduje się stalowa wieża widokowa oraz czeskie schronisko turystyczne, można było napić się gorącej herbaty czy zakupić czeskie słodycze.

Nie był to koniec atrakcji. Po kolacji uczestnicy mogli posłuchać ludowej muzyki i opowiadań beskidzkiej kapeli góralskiej, wspólnie śpiewać i bawić się a także uczyć się kroków i różnych, czasem skomplikowanych układów choreograficznych tańca regionalnego.