30-09-2016

VII MAŁOPOLSKI PLENER FORM TWÓRCZYCH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH MAGIA GÓR BESKIDZKICH, WISŁA

VII MAŁOPOLSKI PLENER FORM TWÓRCZYCH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH MAGIA GÓR BESKIDZKICH, WISŁAW dniach od 20 do 23 września 2016 r. na terenie Domu Wczasowego “Beskidy, w Wiśle odbył się VII MAŁOPOLSKI PLENER FORM TWÓRCZYCH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH MAGIA GÓR BESKIDZKICH. Organizatorem całego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Opiekunów i Wolontariuszy Ostoja w ramach, którego działa Warsztat Terapii Zajęciowej w Brzesku.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych, będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego. W projekcie mającym zasięg regionalny, wzięło udział 100 osób, w tym
35 opiekunów i 65 osób niepełnosprawnych, podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej działających w ramach Stowarzyszeń i Fundacji z terenu województwa małopolskiego.

Myślą przewodnią pleneru było połączenie różnorodnych metod oddziaływania terapeutycznego z jednoczesnym wykorzystaniem bogactwa i tradycji kulturowej Regionu Beskidzkiego Polski.

Uczestnicy mieli możliwość skorzystać z bogatej oferty zajęć warsztatowych, poznania i zobaczenia wielu miejsc atrakcyjnych turystycznie, wzbogacenia wiedzy o kulturze i tradycjach regionu beskidzkiego oraz do wspólnej zabawy, relaksu i wypoczynku.