03-10-2016

KRAKOWSKIE SPOTKANIA ARTYSTYCZNE GAUDIUM ET SPES

KRAKOWSKIE SPOTKANIA ARTYSTYCZNE GAUDIUM ET SPESJuż od kilkunastu lat w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie odbywają się Krakowskie Spotkania Artystyczne Gaudium et spes, na którym i tego roku warsztatowa grupa teatralna Szał Dzika zaprezentowała swój występ. Tegoroczne przedstawienie Mój piękny sen zostało stworzone z okazji 1050 rocznicy przyjęcia Chrztu Św. przez Mieszka I oraz Naród Polski. W przedstawieniu brało udział 10 uczestników, wspieranych przez terapeutów, pomagających przed przedstawieniem oraz w trakcie jego trwania. Wspaniała dekoracja dopełniająca grę aktorską została stworzona przy współpracy pracowni plastycznej, stolarskiej, rękodzieła artystycznego, krawieckiej oraz metaloplastyki.

W tym roku przegląd twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych rozpoczął się 26 września i trwał 4 dni, podczas których można było zobaczyć wystawę prac plastycznych nadesłanych przez placówki z województwa Małopolskiego, występy teatralne oraz taneczne. Nasza grupa wystąpiła w dniu 28.09.2016 r. Przedstawienie zostało bardzo pozytywnie przyjęte przez publiczność zgromadzoną w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie i nagrodzone oklaskami. Nasi uczestnicy mogli zaprezentować także swoje prace plastyczne, które zostały wystawione w galerii NCK-u podczas trwania Krakowskich Spotkań Artystycznych Gaudium et spes.

Gratulujemy podopiecznej z pracowni ceramicznej - Bernadetcie Rubacha, która za pracę "Rybcia" otrzymała II miejsce w kategorii techniki inne, oraz naszym aktorom, którzy zajęli III miejsce w konkursie scenicznym.