21-06-2011

IX MIEDZYNARODOWY FESTIWAL PIOSENKI I FORM TWÓRCZYCH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

IX MIEDZYNARODOWY FESTIWAL PIOSENKI I FORM TWÓRCZYCH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCHW dniach 18-19 czerwca 2011r. grupa naszych podopiecznych wraz z opiekunami, po raz kolejny wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Form Twórczych Osób Niepełnosprawnych w Podolanach. W tegorocznym festiwalu wzięło udział 20 zespołów z kraju oraz zagranicy. Nasza grupa teatralna Szał Dzika zaprezentowała spektakl Ty jesteś SKAŁĄ stworzony przez muzykoterapeutę Andrzeja Gicalę. Partnerem przedsięwzięcia było Województwo Małopolskie. Cieszymy się, że spektakl zdobył uznanie wśród jurorów i nasi uczestnicy za swój występ otrzymali WYRÓŻNIENIE.

W czasie trwania występów scenicznych odbywały się także konkursy Zielono mi, Antyalkoholowy, rozgrywane były konkurencje sportowe. Po przesłuchaniu wszystkich zespołów jury udało się na naradę, a dla uczestników rozpoczęła się zabawa taneczna przy akompaniamencie zespołu Verva Band oraz DJ Robertusa. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Drugiego dnia wszyscy uczestnicy festiwalu wzięli udział w Mszy Świętej, w Sanktuarium Matki Boskiej w Gdowie, w intencji osób niepełnosprawnych. Czekając na ogłoszenie wyników konkursu scenicznego nasi uczestnicy mieli okazję skorzystać z zaplanowanych przez organizatorów na niedzielę atrakcji np.: pokazu sprzętu policyjnego, strzelania z broni pneumatycznej i łuku, zobaczyć pokaz samochodów terenowych itp.

W zawodach sportowych udało się osiągnąć bardzo dobre wyniki: P. Cecot I miejsce w konkurencji Strącania pachołków, J. Lis I miejsce w konkurencji Tor przeszkód oraz II miejsce w Strzale w dziesiątkę, R. Szafrański II miejsce w Strzale w dziesiątkę. Zdobyliśmy również grupową nagrodę w konkursie sportowym – I miejsce dla Warsztatu Terapii Zajęciowej z Brzeska w klasyfikacji generalnej zawodów sportowych. W konkursie plastycznym Zielono mi A. Kural zajęła II miejsce. Powrót do domu nastąpił w godzinach popołudniowych.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie.