15-09-2011

II MAŁOPOLSKI PLENER FORM TWÓRCZYCH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH MAGIA GÓR

II MAŁOPOLSKI PLENER FORM TWÓRCZYCH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH MAGIA GÓRW dniach od 29.08 - 3.09.2011r. na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Giewont w Murzasichle odbył się II Małopolski Plener Form Twórczych Osób Niepełnosprawnych Magia Gór. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym ze środków PFRON, będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego. Organizatorem całego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Opiekunów i Wolontariuszy OSTOJA w ramach, którego działa nasz Warsztat Terapii Zajęciowej w Brzesku.

W projekcie mającym zasięg regionalny, wzięło udział 110 osób niepełnosprawnych - podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowych działających w ramach Stowarzyszeń i Fundacji z Krakowa oś. Stalowe, Gorlic, Podolan, Nowego Sącza oraz Brzeska.

II Małopolski Plener Form Twórczych Osób Niepełnosprawnych stał się wspaniałą okazją do połączenia w jedno - sfery zawodowej jak i społecznej. Każdego dnia pod okiem terapeutów zajęciowych i opiekunów uczestnicy pleneru mogli uczyć się nowych technik plastycznych, doskonalić swoje umiejętności zawodowe, wymieniać między sobą doświadczenia i uwagi, podziwiać piękno gór, wspólnie bawić się i odpoczywać. Pięciodniowy plener obfitował w wiele atrakcji. Uczestnicy wraz z opiekunami odpoczywali na Basenach Termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej, malowali zainspirowani widokiem gór i Morskiego Oka, spacerowali Doliną Kościeliską, kosztowali prawdziwych oscypków, uczestniczyli w zajęciach z doradcą zawodowym, słuchali z wielkim zaciekawieniem o tradycjach i zwyczajach Regionu Tatrzańskiego, wspólnie bawili się podczas wieczornych zabaw, gier zespołowych, próbowali swoich talentów wokalnych podczas karaoke.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, Kierownikom poszczególnych warsztatów, terapeutom, opiekunom a przede wszystkim niepełnosprawnym uczestnikom, którzy wzięli aktywny udział w plenerze i przyczynili się zarówno do twórczej pracy, jak i wspaniałego wypoczynku.
Pięć dni pleneru bardzo szybko minęło. Mamy nadzieję, że szybko spotkamy się w równie malowniczej scenerii i ze wspaniałymi wspomnieniami wrócimy do domów, pełni sił i zapału do pracy.