04-10-2011

LEPSZY RYDZ NIŻ NIC SPOTKANIE INTEGRACYJNE W WYSOWEJ

LEPSZY RYDZ NIŻ NIC SPOTKANIE INTEGRACYJNE W WYSOWEJW dniach 26- 29.09.2011r. grupa naszych podopiecznych wraz z opiekunami wzięła udział w spotkaniu integracyjnym w Wysowej, zorganizowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych RODZINA w Gorlicach. W spotkaniu wzięło udział 80 osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami, z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Krakowa, Podolan, Krasnegostawu, Koniecpola, Muratyna, Brzeska i Gorlic.

Wyjazd obfitował w wiele atrakcji, dopisywała słoneczna pogoda. Wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy okolice Wysowej; nową pijalnię wody mineralnej, park zdrojowy, amfiteatr; zdobywaliśmy górę Jawor, gdzie podziwialiśmy piękny widok na Beskid Niski. Uczestnicy mieli możliwość pokazać jak radzą sobie w czynnościach dnia codziennego, takich jak: przyszywanie guzików, wykonanie kanapek, pakowanie prezentów, ścielenie łóżka. W ramach zajęć świetlicowych wykonywano grzyby rydze, wykorzystując różne techniki plastyczne.

Podczas czterodniowego pobytu nie zabrakło też wspólnej zabawy podczas integracyjnych dyskotek, pieczenia kiełbasek przy muzyce biesiadnej. Na zakończenie spotkania rozdano dyplomy i drobne upominki. Odbył się także koncert zespołu Afromental i pożegnalna dyskoteka. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i miłe spędzony czas!