24-11-2011

I MAŁOPOLSKA OLIMPIADA UMIEJĘTNOŚCI ZAWODOWYCH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

I MAŁOPOLSKA OLIMPIADA UMIEJĘTNOŚCI ZAWODOWYCH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCHW dniach 15.11 – 18.11.2011r. na zaproszenie Stowarzyszenia Integracyjnego Aktywizacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych Szansa, grupa naszych podopiecznych wzięła udział w I Małopolskiej Olimpiadzie Umiejętności Zawodowych Osób Niepełnosprawnych. Uczestnicy Olimpiady próbowali swoich sił w licznych konkurencjach indywidualnych i grupowych. W kategorii indywidualnej - malarstwo, na podstawie reprodukcji obrazów Picasso, Ewa Małota zajęła II miejsce, również drugie miejsce zajął Paweł Hamowski w konkurencji krawiectwo, z gotowych elementów zszywał szmacianą lalkę. Uczestniczka Kinga Maklas zajęła III miejsce w konkurencji haft - wybierała wzór, który potem wykonywała techniką haftu krzyżykowego liczonego. Nasza grupa wzięła także udział w konkurencjach: rzemiosła różne, gdzie metodą decoupage ozdabiali szkatułkę i anioła; rękodzieło - malowano gotowe anioły, według własnego pomysłu; dekoratorstwo – tworzono stroiki bożonarodzeniowe; popisy kulinarne, przygotowywano kanapki i koreczki jako przystawki, oraz dekorację stołu, nawiązującą tematycznie do Bożego Narodzenia, Wykonywano także zegar i karmnik dla ptaków, za ten ostatni otrzymaliśmy wyróżnienie.

Odbyły się konkurencje drużynowe, konkurs wiedzy ogólnej oraz konkurs polegający na wykonaniu najdłuższego łańcucha świątecznego, w którym nasza grupa: Agnieszka Kural, Kasia Curyło, Kinga Widło zdobyły III miejsce. Miały miejsce zajęcia z Dresscode – podczas których można było zapoznać się z informacjami na temat doboru ubioru i makijażu odpowiedniego np.: na rozmowę kwalifikacyjną z pracodawcą. Organizatorzy Olimpiady zapewnili pełny wrażeń pobyt w karczmie SIWOR, gdzie była możliwość wędkowania i złowienia pstrąga.

Olimpiada stała się świetną okazją do promowania umiejętności zawodowych, zdrowego współzawodnictwo, pomagała przełamać nieśmiałość. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie.