19-10-2016

IV JESIENNE SPOTKANIE INTEGRACYJNE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W WYSOWEJ

IV JESIENNE SPOTKANIE INTEGRACYJNE  OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W WYSOWEJW dniach 11-14 październik 2016 r. grupa naszych uczestników wraz z terapeutami wzięła udział w IV Jesiennym Spotkaniu Integracyjnym Osób Niepełnosprawnych, z cyklu – Poznam, spróbuję, zrobię, woda - wielka tajemnica życia. Wszystkie zaproszone warsztaty spotkały się na terenie Gospodarstwa Rybackiego EKO - Pstrąg Beskid w Ropie. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zapoznać się z procesem hodowli pstrąga tęczowego, historią gospodarstwa oraz nowoczesnymi rozwiązaniami w hodowli. Następnym punktem programu była wizyta w Gospodarstwie Rybackim U EDA w Łosiu, gdzie uczestnicy łowili pstrągi na wędkę z przynętą, zapoznali się ze metodami wędzenia ryb oraz mieli okazję po raz pierwszy spróbować pstrąga tęczowego. Następnie uczestnicy wraz z przewodnikiem zwiedzili zaporę i Elektrownię Wodną w Klimkówce, oraz wzięli udział w spotkaniu z pracownikami Stanicy WOPR, którzy w ciekawy sposób opowiadali o pracy ratownika wodnego, najczęstszych zagrożeniach związanych z wodą oraz prezentowali sprzęt ratunkowy. Po przyjeździe i zakwaterowaniu w ośrodku Glinik w Wysowej, podczas obiado – kolacji miało miejsce oficjalne przywitanie wszystkich zaproszonych grup przez Kierownik WTZ Gorlice - Panią Danutę Dunak oraz kadrę terapeutyczną z Gorlic. Wieczorem odbyła się jeszcze taneczna impreza integracyjna.

Drugiego dnia w programie znalazły się takie atrakcje jak wycieczka z przewodnikiem po Wysowej, zapoznanie się z procesem produkcji w rozlewni wód uzdrowiskowych Wysowianka, degustacja wody w pijalni Wód Mineralnych. Po obiedzie w Domu Rzemiosła w Wysowej uczestnicy gotowali kisiel, zupę na słoninie, kompot oraz herbatę miętową. Zajęcia praktyczne sprawiły uczestnikom wiele radości, a degustacja przyrządzonych potraw była zwieńczeniem ich pracy. Trzeciego dnia organizatorzy zaplanowali zajęcia kreatywne w grupach, podczas których uczestnicy wykonywali akwaria z rybami, tworzyli plakaty promujące picie wody, ozdabiali butelki na wodę mineralną, wypalali pirografem motywy związane z wodą, malowali kredkami, flamastrami oraz pastelami pstrąga tęczowego. Tego dnia odbyło się uroczyste zakończenie spotkania. Organizatorzy dziękowali wszystkim za zaangażowanie i wspólną pracę. Uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy za udział, odbyła się również zabawa pożegnalna.

Składamy serdeczne podziękowania – organizatorom spotkania, a szczególnie pani Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gorlicach, za bogaty i ciekawy program spotkania, oraz twórczo spędzony czas.