06-12-2016

PIERWSZY BIEG MIKOŁAJKOWY W BRZESKU

PIERWSZY BIEG MIKOŁAJKOWY W BRZESKUW niedzielę 4 grudnia w Brzesku obył się Pierwszy Bieg Mikołajkowy w którym wzięło udział ponad 260 osób. Zawody odbyły się na dystansie 10, 5 i 1 kilometra. Obok celów sportowych, organizatorzy postawili sobie za cel pomoc potrzebującym, wychowankom oraz pacjentom organizacji zajmujących się sierotami, osobami chorymi i niepełnosprawnymi. Każdy zawodnik zapisany do wyścigu zamiast opłaty startowej proszony był o przygotowanie własnego, indywidualnego prezentu w postaci paczki. Alternatywą była wpłata w postaci darowizny od biegającego Św. Mikołaja. Efektem charytatywnego Biegu Mikołajkowego było przekazanie potrzebującym blisko 400 paczek.

Organizatorami Biegu byli Brzeski Klub Biegacza Victoria Brzesko oraz Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzesku. Patronami Honorowymi byli Poseł na Sejm RP Józefa Szczurek – Żelazko, Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, Starosta Powiatu Andrzej Potępa, Przewodniczący MZPN Ryszard Niemiec, oraz Przewodniczący KS MZPN Andrzej Sękowski. Wśród wielu sponsorów i partnerów biegu znaleźli się m.in.: Fundacja Can Pack, Yabimo, BOSiR Brzesko, OSK Pirat, Małopolski Związek Piłki Nożnej w Krakowie, MPEC Sp. z o.o., Dom Pomocy Społecznej w Brzesku, Restauracja Malinowy Chruśniak, Powiat i Gmina Brzesko, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, oraz nasze Stowarzyszenie OSTOJA i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Brzesku.

Dwóch naszych podopiecznych wzięło udział w biegu na 1 km. Na 45-ciu startujących zawodników Marcin Chudyka zajął 13 miejsce, a Paweł Cecot 20-ste. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom poszczególnych konkurencji oraz wszystkim, którzy z zapałem pokonywali kolejne metry biegu. W imieniu naszych podopiecznych gorąco dziękujemy za wszystkie paczki, jakie zostały przekazane na rzecz naszego warsztatu oraz Stowarzyszenia Ostoja. Na ręce Pana Michała Fudala składamy podziękowania Organizatorom Biegu Mikołajkowego za piękną inicjatywę oraz wszystkim wolontariuszom, którzy służyli swoją pomocą. Życzymy dalszego zapału i energii w organizacji podobnych inicjatyw.