23-12-2013

SPOTKANIE WIGILIJNE WARSZTATU TERAPII ZAJĘCIOWEJ W BRZESKU

SPOTKANIE WIGILIJNE WARSZTATU TERAPII ZAJĘCIOWEJ W BRZESKUDzień 18 grudnia był szczególny i wyjątkowy dla naszego Warsztatu, podopiecznych, rodziców i terapeutów. Po raz trzynasty świętowaliśmy czas Bożego Narodzenia na wspólnej uroczystej wigilii. W gościnnej Auli Chrystusa Króla, przy kościele św. Jakuba w Brzesku, spotkaliśmy się z przedstawicielami władz miasta Brzeska i Powiatu Brzeskiego, Radnymi, członkami Stowarzyszenia Ostoja, oraz przyjaciółmi warsztatu.

Zgromadzonych gości przywitał kierownik Warsztatu Edward Pabian, życzył głębokiego i radosnego przeżywania czasu świątecznego, oraz zaprosił do oglądnięcia przedstawienia Jasełkowego i wspólnego kolędowania. W tegoroczne Jasełka zaangażowani byli niemal wszyscy uczestnicy warsztatu. Następnie, ks. Józef Drabik, proboszcz parafii św. Jakuba w Brzesku i dziekan dekanatu brzeskiego odmówił wspólną modlitwę i poświecił opłatki wigilijne. Zebrani goście złożyli sobie życzenia świąteczne i zasiedli do wspólnego wigilijnego poczęstunku.

Cieszymy się, że tak wiele osób zaszczyciło nas swoją obecnością. Serdecznie dziękujemy Staroście Brzeska – Andrzejowi Potępie, Wicestaroście – Ryszardowi Ożógowi, Burmistrzowi – Grzegorzowi Wawryce, Dyrektor SPZOZ – Józefie Szczurek, Członkom Stowarzyszenia OSTOJA. W imieniu naszych uczestników dziękujemy za kosze słodyczy otrzymane od Starosty, Burmistrza, dr Marii Kędziora i Urszuli Majmurek – w imieniu Zarządu Stowarzyszenia OSTOJA, oraz Radnej Halinie Mrówka. Dziękujemy także Pani Elżbiecie Ogar z firmy Frutoland za otrzymane owoce i Panu Kazimierzowi Kural za pyszne dania wigilijne.