28-05-2014

XII AUKCJA PRAC UCZESTNIKÓW WARSZTATU TERAPII ZAJĘCIOWEJ W BRZESKU

XII AUKCJA PRAC UCZESTNIKÓW WARSZTATU TERAPII ZAJĘCIOWEJ W BRZESKU26 maja 2014 r. w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku, odbyła się XII Aukcja prac naszych podopiecznych. W sali wystawowej biblioteki można było zobaczyć ponad 300 prac z siedmiu pracowni: ceramicznej, plastycznej, krawieckiej, rysunku na szkle i witrażu, rękodzieła artystycznego, metaloplastyki oraz pracowni stolarskiej.

Obecni byli rodzice i opiekunowie uczestników, przedstawiciele władz samorządowych, radni, lokalni przedsiębiorcy, mieszkańcy Brzeska oraz zaproszeni goście z Krakowa. Wszystkich przybyłych przywitał Kierownik warsztatu - Edward Pabian i zaprosił do obejrzenia przedstawienia On sam był cudem, w wykonaniu warsztatowej grupy teatralnej Szał dzika. Sztuka inspirowana była kanonizacją Ojca Świętego Jana Pawła II. Poprzez pokaz multimedialny, występ wokalny połączony z elementami pantomimy, aktorzy starali się pokazać, że nie tylko życie Jana Pawła II było pasmem niezwykłych zdarzeń i cudów, ale i on sam był cudem. Przedstawienie nagrodzono licznymi brawami. Uczestnicy złożyli też życzenia swoim mamom z okazji Dnia Matki i wręczyli róże. Następnie zebrani goście uczestniczyli w poświęceniu nowego autobusu, jakim podopieczni WTZ Brzesko będą przyjeżdżać na zajęcia terapeutyczne.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które obecne były w tym szczególnym dla brzeskiego warsztatu dniu i aktywnie włączyły się w aukcję prac, oraz zakupiły obrazy podczas wolnej sprzedaży. Kilka razy toczyła się zacięta bitwa o licytowany przedmiot. W tym roku najwyżej wylicytowaną pracą był obraz Dobry Pasterz, wyszywany haftem krzyżykowym przez Kingę Maklas. Obraz ten, za cenę 520 zł wywalczył dla siebie Burmistrz Brzeska - Grzegorz Wawryka.

Zarówno w trakcie licytacji, jak i w wolnej sprzedaży zebrano blisko 10 tysięcy złotych. To ogromne docenienie, często mozolnej i wielogodzinnej pracy podopiecznych brzeskiego warsztatu i jednocześnie źródło motywacji do dalszej pracy – co podkreślała po zakończonej aukcji autorka najwyżej wylicytowanej pracy Kinga Maklas.

Poniżej lista osób, których prace cieszyły się największym zainteresowaniem na tegorocznej aukcji prac:
Ewa Małota – pracownia rysunku na szkle i witrażu – 1135 zł,
Kinga Maklas – pracownia krawiecka – 1100 zł,
Sławomir Gnyla – pracownia ceramiczna – 824 zł,
Lukasz Kołodziej – pracownia ceramiczna – 360 zł,
Andrzej Dziedzic – pracownia plastyczna – 350 zł,
Jacek Guzy – pracownia rysunku na szkle i witrażu – 305 zł,
Anna Gołab – pracownia ceramiczna – 298 zł,
Natalia Legutko – pracownia ceramiczna – 225 zł,
Ewa Tomasik – pracownia rysunku na szkle i witrażu – 205 zł,
Ewa Wójcik – pracownia krawiecka – 200 zł,
Agnieszka Kural – pracownia plastyczna – 200 zł,

Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem pani Mirosławie Morawskiej - Prezes Zarządu ABM, firmy zatrudniającej osoby niepełnosprawne, która była najaktywniejszą osoba podczas aukcji. Dziękujemy także Agacie Smołucha, Elżbiecie Ogar - właściciel firmy Frutoland, radnej Halinie Mrówka, radnemu Krzysztofowi Ojczykowi, Urszuli Majmurek – Skarbnik SONOiW Ostoja, ks. Prałatowi Józefowi Drabikowi, ks. Józefowi Waśko, Annie Gaudnik, Lechowi Pikuła - Prezesowi Banku Spółdzielczego w Brzesku wraz z małżonką, Andrzejowi Niedzielskiemu – Dyrektorowi firmy ABM, Grażynie Śmigielskiej – Przewodniczącej Rady Nadzorczej firmy ABM, Janinie Górskiej, Wacławowi Jawor z firmy Jawor, oraz wszystkim, którzy w tym najważniejszym dla warsztatu dniu byli razem z nami.

Dziękujemy Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury - Małgorzacie Cuber, Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej - Marii Marek, oraz Łukaszowi Kornaś za poprowadzenie aukcji. Wielką pomoc w organizacji imprezy zaoferowali Państwo Aleksandra i Ryszard Dziedzicowie z Brzeskiej Oficyny Wydawniczej, którzy nieodpłatnie wydrukowali zaproszenia i plakaty.

Wszystkich chętnych zapraszamy do odwiedzenia naszego warsztatu, gdzie przez cały rok można zakupić różnorodne prace artystyczne, poznać ich autorów, oprawić obraz.