22-12-2016

SPOTKANIE WIGILIJNE WTZ BRZESKO

SPOTKANIE WIGILIJNE WTZ BRZESKO
Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, kiedy choć na chwilę zapominamy o codziennych troskach, dzielimy się z innymi dobrym słowem i uśmiechem. Tą magię mogliśmy poczuć podczas kolejnego warsztatowego spotkania wigilijnego, jakie odbyło się 20 grudnia 2016 r. w auli Chrystusa Króla, w kościele parafialnym pod wezwaniem świętego Jakuba Apostoła. W tym szczególnym dniu obecni byli z nami rodzice i opiekunowie uczestników warsztatu, przedstawiciele władz miasta Brzeska i Powiatu Brzeskiego; właściciele lokalnych firm, przedstawiciele Kościoła; członkowie Stowarzyszenia Ostoja; młodzież z Gimnazjum nr 2 z Brzeska wraz z nauczycielami oraz przyjaciele warsztatu i darczyńcy.

Po rozpoczęciu Wigilii i przywitaniu zgromadzonych gości przez Kierownika warsztatu – Edwarda Pabiana, rozpoczęły się Jasełka. Wzięli w nich udział niemal wszyscy uczestnicy warsztatu. W żywiołowy i radosny sposób przedstawili historię narodzin Jezusa. Nie zabrakło pięknie wyśpiewanych kolęd, zabawnych i wzruszających momentów. Wszyscy z wielkim zaciekawieniem i podziwem śledzili jasełkowy występ, a na koniec włączyli się we wspólne śpiewanie kolęd. Życzenia świąteczne wraz ze słowami uznania dla uczestników i kadry warsztatu złożyli Starosta brzeski - Andrzej Potępa i wiceburmistrz - Jerzy Tyrkiel. Na spotkaniu opłatkowym obecny był także Duszpasterz Osób Niepełnosprawnych ks. Józef Waśko, oraz proboszcz parafii NMP Matki Kościoła i Św. Jakuba Apostoła, prałat Józef Drabik, który odmówił modlitwę i poświęcił opłatki. Po wspólnej modlitwie wszyscy przełamali się opłatkiem, składali nawzajem życzenia świąteczne, a następnie zasiedli do wspólnego wigilijnego poczęstunku.

W imieniu uczestników dziękujemy za kosze słodyczy, owoce i upominki jakie otrzymaliśmy od Starosty Andrzeja Potępy, Wiceburmistrza - Jerzego Tyrkiel, Zarządu Stowarzyszenia OSTOJA, oraz Prezes Zarządu firmy ABM - Mirosławy Morawskiej.