13-05-2016

INTEGRACYJNY PLENER MALARSKI NA ZAMKU W DĘBNIE

INTEGRACYJNY PLENER MALARSKI NA ZAMKU W DĘBNIEPo raz dziewiąty nasi podopieczni wzięli udział w Integracyjnym Plenerze Malarskim na Zamku w Dębnie, jaki odbył się w dniach 9-11 maja 2016 r. Plener został objęty patronatem Starosty powiatu brzeskiego - Andrzeja Potępy, oraz Wójta Gminy Dębno -Wiesława Kozłowskiego, który osobiście uczestniczył w otwarciu tegorocznego spotkania,

Pracownicy zamku zawsze chętni do pomocy, wspierali dobrym słowem, zachętą i uśmiechem. Nasi podopieczni, którzy już kolejny raz starają się uchwycić uroki tego magicznego i dostojnego miejsca, jak zawsze stanęli na wysokości zadanie. Poza pięknymi pracami, nasza Agnieszka, pod urokiem widoków i wydarzeń pleneru, napisała krótki wierszyk:

Dni szczęśliwe, dni radosne,
z uśmiechem wiosny,
z pędzlem w reku,
przy gawronów dźwięku.
W takim pięknym otoczeniu,
w malowniczym ukojeniu
zastyga świat w obrazach,
z małym chochlikiem w tle.

Pogoda dopisała i dzięki temu wróciliśmy nie tylko naładowani pozytywną energią, ale i z rumianymi policzkami. Prace powstałe podczas pleneru będą oceniane i nagradzane.

Już teraz, zapraszamy wszystkich na wernisaż wystawy prac poplenerowych, który obędzie się 19 maja o godz. 10, w DCK w Jastwi. Dziękujemy organizatorom za ogromną cierpliwość i pogodę ducha, którą zarażali wszystkich wokół.